„Tysiąc powodów by czytać” – GŁOSUJCIE!!!

Beata Majchrzak

We wrześniu wzięliśmy udział w konkursie internetowym organizowanym przez Empik, w którym zadanie polegało na zaprojektowaniu okładki do książki.

Po konsultacji z polonistką wybraliśmy pozycję „Kwiat kalafiora” Małgorzaty Musierowicz, która jest powieścią poruszającą wiele ponadczasowych problemów, z którymi zmagają się nastolatkowie.

Autorka wykreowała ciekawe postaci, dla których podstawowymi wartościami jest przyjaźń, miłość, rodzina, zaufanie. Książka ta potrafi wyleczyć ze złego humoru i dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń i mądrości, o czym przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Siemowie.

Opis przygotowań do realizacji fotografii

Początkowo na lekcji zostały omówione fragmenty powieści, aby przybliżyć sylwetki najciekawszych postaci oraz zachęcić uczniów do przeczytania całości książki. Uczniowie bardzo entuzjastycznie i z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do konkursu. Od samego początku gromadzili najpotrzebniejsze rekwizyty. W dniu realizacji fotografii można było podziwiać pomysłowe stroje wymyślone przez uczniów oraz ciekawie ucharakteryzowane twarze i fryzury, które doskonale odzwierciedlały bohaterów powieści. Uczniowie klasy czwartej pod okiem pań nauczycielek i przy zaangażowaniu rodziców wykonali świetną pracę. Teraz liczymy na pomoc całej społeczności.

W dniach 2-22 października można głosować na najlepszy projekt okładki. W tym celu należy CODZIENNIE odwiedzić stronę www.empik.com/biblioteki i oddać swój głos oczywiście na naszą szkołę.