Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2013 r. to dzień Edukacji Narodowej uroczyście obchodzony w całej Polsce. Dzień ten był dniem odświętnym również w naszej szkole. Z tej okazji odbyła się okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów klas IV-VI.

W imprezie uczestniczyła cała społeczność siemowskiej szkoły – dyrektor szkoły p. Violetta Sokołowska, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani pracownicy szkoły, przedstawiciele rodziców oraz uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Spotkanie rozpoczęło przemówienie pani dyrektor Violetty Sokołowskiej. Następnie głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców, która dziękując pracownikom szkoły za ich pracę złożyła na ręce pani dyrektor bukiet kwiatów.

W trakcie swojego wystąpienia uczniowie w sposób radosny i uroczysty podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud i poświęcenie włożone w ich nauczanie i wychowanie. Na program artystyczny złożyły się humorystyczne wiersze i scenki oraz piosenki wykonane przez uczniów indywidualnie i zbiorowo.  W końcowej części akademii uczniowie złożyli nauczycielom życzenia spokojnej pracy i wiele satysfakcji z niej płynących. Odzwierciedleniem życzeń i podziękowań dla pracowników szkoły były kwiaty złożone przez uczniów na ich ręce.