Spotkanie z duchami świąt

W kameralnej, ale bardzo świątecznej atmosferze minęło drugie już spotkanie szkolnego Klubu Dobrej Książki. Uczniowie, którzy zdecydowali się spędzić popołudnie z ciekawą książką, mogli też liczyć na słodkie niespodzianki i nie tylko.

Dziewiątego grudnia 2014 roku już po raz drugi spotkali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Siemowie należący do Klubu Dobrej Książki. Tym razem popołudnie pod znakiem literatury zdecydowało się spędzić nieco mniej osób, ale ci, którzy przybyli, z zaangażowaniem oddali się przygotowanym dla nich zadaniom. Po wysłuchaniu trzech fragmentów "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa przeczytanych przez nauczycielki - opiekunki klubu członkowie KDK wybrali do zilustrowania jednego z trzech duchów, które odwiedziły pewnej Wigilii głównego bohatera książki - zgryźliwego, skąpego i gburowatego samotnika Scrogge'a. Pracując nad plastycznym wizerunkiem Ducha Przyszłych Wigilii, zajadali się słodkościami i mandarynkami. Mogli też skonfrontować swe wyobrażenie z filmowym przedstawieniem tej postaci.

W drugiej części spotkania uczniowie omówili przygotowane wcześniej w domach zadanie dla chętnych, czyli ulubione książki swoich rodziców. Każdy z obecnych na mikołajkowym spotkaniu wracał do domu nie tylko bogatszy o nowe, czytelnicze doświadczenia, ale i legitymację członka Klubu Dobrej Książki.