Dzień Patrona

Wiesława Rotkiewicz, Agata Wierzchowska

Jak co roku 16- ty października był dniem szczególnym dla naszej społeczności szkolnej.

Tego dnia bowiem obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – wielkiego Polskiego sługi Bożego Jana Pawła II. W tym roku dzień ten obchodziliśmy po raz siedemnasty. Uroczystość zainaugurowała Msza Święta, którą ks. Marek Kędziora odprawił w intencji całej społeczności szkolnej. Z okazji Dnia Patrona klasa V oraz klasa VI, wspólnie z wychowawcami, przygotowała uroczysty apel. Na zakończenie uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy „Barkę”, którą chcieliśmy potraktować jako hołd złożony w podziękowaniu za życie, wiarę i dobroć Naszego Patrona – Jana Pawła II.

Tradycją naszej szkoły stało się przyznawanie w Dniu Patrona honorowego tytułu „Przyjaciela Szkoły”. Tym osobom, które niejednokrotnie już okazywały nam swoje serce i pomoc. Tak stało się również w tym roku. Dopełnieniem tej ceremonii było odciśnięcie przez naszych honorowych gości swej dłoni na tekturowym sercu, które zostało umieszczone w Galerii Przyjaciół Szkoły. W roku 2017 społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie przyznała tytuł Przyjaciela Szkoły Państwu - Monice i Łukaszowi Wolnym.

W trakcie apelu nagrodzono również uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Bądź dobry jak chleb – brat Albert uczy nas dobroci”.

scroll back to top