Z wizytą w stolicy Wielkopolski

Karolina Kaczmarek, Monika Słomianna

Dnia 13 czerwca uczniowie klasy IV i VII wraz z nauczycielami: Moniką Słomianną, Beatą Majchrzak i Karoliną Kaczmarek wybrali się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski.

Głównym celem wyjazdu dla klasy IV było podsumowanie ogólnopolskiego projektu „Młodzi listy piszą”, w ramach którego, przez cały rok szkolny, klasa IV wymieniała listy z rówieśnikami z Zespołu Szkół Podstawowych z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu. Nasi uczniowie zostali ugoszczeni pysznym poczęstunkiem. Był czas na osobiste poznanie się, zabawy, rozmowy i żarty. Wszystko odbyło się w atmosferze życzliwości i radości ze spotkania.

W tym samym czasie klasa VII zwiedzała pod okiem przewodnika Bazylikę Archikatedralną Świętych Apostołów Piotra i Pawła – jeden z najstarszych polskich kościołów i najstarsza polska katedra położona na Ostrowie Tumskim.

Następnie wszyscy uczniowie udali się do poznańskiej Galerii Malta, aby zobaczyć największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego. Dużym zainteresowaniem cieszył się, wykonany z miliona klocków, model samolotu Boeing 747. Oprócz tego, uczniowie mogli podziwiać figury wybitnych Polaków: Fryderyka Chopina, Mikołaja Kopernika oraz znanych sportowców: Agnieszki Radwańskiej i Roberta Lewandowskiego.

Na koniec wycieczki był czas na rozładowanie energii – uczniowie udali się do Jump Areny. Po krótkiej rozgrzewce z trenerem, korzystali z trampolin sportowych i basenu z gąbkami.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do domu.