Święto Patrona Szkoły

Monika Słomianna

W dniu 16 października miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Święto Patrona Naszej szkoły, Jana Pawła II.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji całej społeczności szkolnej. Następnie wszyscy przemaszerowali do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy V i VIII.

Święto Szkoły to dzień szczególny - to oddanie czci Ojcu Świętemu, głębsze poznanie jego nauki. Święto Szkoły to również wielka lekcja patriotyzmu, ale także nauka bycia razem. Podczas akademii uczniowie pieśnią i słowem przybliżyli sylwetkę Jana Pawła II. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z jego osoba nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji.

Podczas akademii wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – człowiek wielu pasji”. Tradycją naszej szkoły stało się przyznawanie
w Dniu Patrona honorowego tytułu „Przyjaciel Szkoły”. Tak stało się również tego dnia. Honorowy tytuł otrzymali: państwo Anna i Rafał Fechnerowie, pani Anita Michalak oraz pani Dominika Ziółkowska. Honorowi goście odcisnęli swoje dłonie na tekturowym sercu, które zostanie umieszczone w Galerii Przyjaciół Szkoły.

Ten dzień był szczególnie ważny dla uczniów klasy I, bowiem zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.