II Turniej im. Edmunda Bojanowskiego w warcabach 64-polowych

Przemysław Czajka

W piątek 22.03.2019 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu odbył się „II Turniej im. Edmunda Bojanowskiego w warcabach 64-polowych”.

Do rozgrywek zgłosiło się aż 12 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z gminy Gostyń w tym nasza szkoła, w skład której wchodzili: Julita Wiatrowska (klasa V), Zuzanna Ciesielska (klasa VII), Mateusz Dzik (klasa VI) oraz Oskar Fogt (klasa VI). Prócz naszej szkoły w turnieju udział wzięły czteroosobowe zespoły z: SP nr 1 w Gostyniu, SP 5 w Gostyniu, SP Daleszyn, SP Kunowo, SP Borek Wlkp, SP Zimnowoda, SP Pogorzela, SP Piaski, SP Bodzewo, SP Krobia i SP w Brzeziu.

Każda z czterech osób z zespołu rozegrała 7 pojedynków, których wyniki klasyfikowane były indywidualnie oraz drużynowo.

Niestety naszej drużynie nie udało się zająć miejsca na podium zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Uczniowie zebrali jednak ogromne doświadczenie, które miejmy nadzieję zaowocuje w dalszych rozgrywkach w warcaby w zawodach mistrzowskich jak i towarzyskich.