Czyste powietrze wokół nas

Joanna Chuda

Dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły biorą udział w programie: „Czyste powietrze wokół nas”.

11 marca pedagog szkolny przeprowadził z dziećmi rozmowę nt: „Co i dlaczego dymi?”. Następnie wspólnie wykonaliśmy plakat przedstawiający naszą planetę. Pierwsza połowa ukazuje Ziemię na której jest kolorowo, ludzie zdrowo się odżywiają, uprawiają sport, są szczęśliwi, a na planecie świeci słoneczko. Druga połowa to Ziemia zatruta przez dym papierosowy oraz ten, który wydobywa się z kominów naszych domów, gdy spalamy w piecach nieprzeznaczone do tego rzeczy. Ludzie i zwierzęta są tutaj smutni, jest szaro i ponuro.

Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat tego, co zatruwa nasze powietrze i jak możemy sobie z tym radzić.