WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY!

Monika Słomianna, Beata Majchrzak

W czwartek 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ WIOSNY.

Uczniowie i przedszkolaki przyszli do szkoły ubrani bardzo kolorowo. Dużo emocji dostarczył wszystkim konkurs na najpiękniejszą Parę Wiosenną zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie pary prezentowały się rewelacyjnie i ostatecznie nie wybrano pary zwycięskiej – każdy dostał drobny upominek. Tego dnia rano każdy uczeń losował jeden z sześciu wiosennych kolorów i w ten sposób utworzyliśmy zespoły, których zadaniem było przyozdobić motyla i kapelusz w wiosenne barwy i kształty. Samorząd uczniowski zachęcił w ten sposób do twórczej pracy w grupie oraz integracji uczniów i nauczycieli. Następnie ubrani w wiosenne kapelusze, z kołatkami i dzwonkami wyruszyliśmy na wiosenny spacer ulicami Siemowa. Po powrocie na wszystkich czekała niespodzianka od Rady Rodziców – drożdżówka i napój. Tego dnia pamiętaliśmy tez o osobach z zespołem Downa i solidaryzowaliśmy się z nimi zakładając dwie różne kolorowe skarpetki.
Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy samych słonecznych i wiosennych dni!!!