Bieg Patrona 2019

Przemysław Czajka

17.05.2019 w piękny słoneczny dzień odbył się w naszej szkole II BIEG PATRONA.
Wszystkie dzieci wraz z wychowawcami zgromadzili się przed szkołą by wspólnie oddać cześć swojemu Patronowi. Na wstępie Pani Katarzyna Niedzielska przekazała kilka informacji z życia Karola Wojtyły . Następnie na boisku piłkarskim odbyły się pamiątkowe biegi , które odbywały się na rożnych dystansach w zależności od wieku.
Dzieci z oddziału przedszkolnego zostały podzielone na 2 kategorie: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Mieli oni do pokonania odległość 40 metrów.
Dla klas I-III przygotowany był dystans bo 100 m (1 okrążenie boiska). Z kolei dla klas IV-V bieg odbywał się na długości 200 m (2 okrążenia). Najstarsze klasy czyli VI-VIII wystartowały na dystansie aż 300m (3 okrążenia), co do niektórych stanowiło nie lada wyzwanie.
Nad prawidłowym przebiegiem wyścigów czuwał skład sędziowski w składzie: Pan Przemysław Czajka – nauczyciel wychowania fizycznego oraz uczniowie: bracia Michał i Mateusz Dzik oraz kontuzjowany Paweł Skorupka.
Rywalizacja we wszystkich kategoriach wiekowych była bardzo zacięta a zarazem warto podkreślić, że  odbywała się w sportowej atmosferze. Uczniowie rywalizowali w swoich kategoriach oraz z podziałem na chłopców i dziewczynki.
Najlepsze trzy osoby z każdej kategorii wiekowej  i płci  otrzymały z rąk Pani Dyrektor  medale w kolorze odpowiednim do zajętego miejsca w swoim biegu oraz mogły zaszczytnie na oczach całej szkoły stanąć na podium przy oklaskach pozostałych uczniów.  Na głowach pozostałych zawodników włącznie z przedszkolakami zawisły pamiątkowe medale za udział w imprezie.
Poniżej klasyfikacja w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA KLAS I-III
Chłopcy:
I miejsce – Wiktor Michalak (III klasa)
II miejsce – Mikołaj Wiatrowski (III klasa)
III miejsce – Patryk Studziński  (I klasa)
Dziewczynki:
I miejsce - Klaudia Kasińska (III klasa)
II miejsce - Michalina Smektała (III klasa)
III miejsce - Zuzanna Stróżyńska (I klasa)
KATEGORIA KLAS IV-V
Chłopcy: