Wycieczka do Gostynia

Małgorzata Wichłacz

W środę, 5 czerwca uczniowie klasy pierwszej udali się na wycieczkę do Gostynia.

Najpierw zwiedzili muzeum, gdzie podczas krótkiego filmu dowiedzieli się między innymi o historii powstania miasta, obejrzeli wystawę instrumentów muzycznych a także salę historyczną. Wszyscy z zaciekawieniem przyglądali się zgromadzonym eksponatom, tym bardziej, iż w muzeum byli po raz pierwszy. Następnie udali się do Biblioteki Publicznej, gdzie w dziale dziecięcym Panie przygotowały dla nich wiele atrakcji. Dzieci posłuchały bajek prezentowanych metodą kamishibi (japoński teatr obrazkowy), wykonały motyle metodą origami, a także z dużym zaciekawieniem obejrzały książki zgromadzone w czytelni. Ich uwagę przyciągnęła również wystawa obrazów lokalnych twórców. Kolejny punkt wycieczki to sala zabaw, gdzie mogły wyhasać się do woli. Na koniec na wszystkich czekała niespodzianka w postaci lodowego deseru.