Monika Słomianna

Dnia 23 maja wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę szkolną do Warszawy.

W wycieczce brali udział uczniowie klas IV – VIII. Wyjeżdżaliśmy planowo o godzinie 6.00. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Wojskowej Akademii Technicznej. Następnie autokar przewiózł nas pod Pałac Kultury i Nauki. Tam wjechaliśmy na wysokość 114 metrów i z tarasu widokowego (XXX piętro) podziwialiśmy panoramę Warszawy. Następnie na Starym Rynku przewodnik pokazywał i opowiadał o najważniejszych miejscach, budynkach i pomnikach. Widzieliśmy Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca i wiele innych. Pogoda nas nie rozpieszczała, bo padało, ale nam to nie przeszkadzało w spacerowaniu.
Po męczącym dniu udaliśmy się do hotelu. Na miejscu opiekunowie wskazali uczniom pokoje i po zakwaterowaniu i zjedzeniu smacznej obiadokolacji uczniowie udali się
na zasłużony odpoczynek.

Drugi dzień naszego zwiedzania rozpoczęliśmy od wizyty w Polskim Radiu. W Studiu nr 1
im. Władysława Szpilmana opowiedziano nam o pracy w radiu, zwrócono uwagę na wygląd sali, która została zaprojektowana tak, aby każda ściana oraz sufit nie emitowały echa.
Po części teoretycznej przeszliśmy do zwiedzania studia, gdzie odbywały się właśnie audycje na żywo.

Ciekawym miejscem dla wszystkich uczestników był PGE Narodowy. Wśród uczniów naszej szkoły jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na stadionie była spełnieniem marzeń. Przewodnik oprowadził nas szlakiem piłkarzy. Byliśmy w szatniach, ale wejście na trybuny – na ich szczyt i podziwianie tego obiektu z góry robiło wrażenie!

Tego dnia zobaczyliśmy jeszcze w Warszawie Łazienki Królewskie z pomnikiem Chopina
na czele oraz Grób Nieznanego Żołnierza i zmianę warty przy grobie. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Żelazowej Woli i zwiedziliśmy tam Dom Fryderyka Chopina oraz park.
Do Siemowa dotarliśmy około godz. 24.00.

Myślę, że wycieczka była udana. Uczniowie zobaczyli wiele interesujących miejsc i pomimo zmęczenia natłokiem wrażeń byli zadowoleni.