Piłkarski Turniej w Kunowie

Przemysław Czajka

Dnia  04.10. w Szkole Podstawowej im. Edmunda Bojanowskiego w Kunowie odbyły się towarzyskie rozgrywki piłkarskie szkół wiejskich.

Zawody organizowane były z okazji Dnia Chłopaka. Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, kształtowanie właściwej postawy uczniów jako zawodników i kibiców, ale przede wszystkim integracja uczniów z innych placówek wiejskich poprzez świetną zabawę na wielofunkcyjnym boisku sportowym. Do rywalizacji zaproszone zostały reprezentacje  szkół z Daleszyna, Siemowa, Sikorzyna, Goli oraz gospodarze imprezy - uczniowie z Kunowa. W rozgrywkach udział brali uczniowie klas IV-VIII. Wyniki jakie uzyskiwały drużyny nie miały większego znaczenia, gdyż turniej ten miał charakter czysto towarzyski. Wszyscy byli zwycięzcami, ponieważ reprezentacje szkół po ukończonym turnieju otrzymały te same nagrody z rąk Dyrektora Szkoły Pana Artura Kasprzaka oraz nauczyciela wychowania fizycznego Pani Kamili Pilarskiej – piłki oraz pamiątkowe dyplomy. W trakcie rozgrywek uczniowie – zawodnicy otrzymali pyszne drożdżówki oraz napoje.

Naszą szkołę reprezentowali:

Wiktor Michalak (IV), Mikołaj Wiatrowski (IV), Oskar Rosiński (IV), Oskar Kaźmierczak (V), Filip Budzyń (V), Hubert Kaźmierczak (V), Kacper Michalak (V)