SZKOŁA PAMIĘTA

Beztytuu

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, w której uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzili miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla lokalnej społeczności.

W tym roku, ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii COVID - 19, akcja przybrała inną formę. Spotkania poświęcone lokalnym bohaterom z czasów II wojny światowej odbyły się on-line. Po zajęciach uczniowie na różne sposoby starali się upamiętnić lokalnych bohaterów, przypomnieć o historii swojej małej ojczyzny.

Uczniowie kl. V i VI wykonali prace plastyczne na temat miejsc upamiętniających ofiary okupacji hitlerowskiej – zbrodni na Klonach. Uczniowie klas VII i VIII wykonali prezentacje multimedialne dotyczące zbrodni na Klonach oraz o ojcu Leandrze Kubiku.

Wystawa prac uczniowskich znajduje się pod linkiem:

„Szkoła pamięta”