Pasowanie pierwszoklasistów

Marta Baksalary

Stało się tradycją, że Pasowanie na uczniów klasy pierwszej odbywa się w naszej szkole 16 października, w dniu obchodów Święta Patrona.
Ten rok szkolny jest jednak rokiem wyjątkowym i ze względu na stan pandemii Pasowanie odbyło się 03 listopada.
Nasza uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia dyrektor szkoły, Pani Małgorzaty Stróżyńskiej, która gorącymi słowami powitała pierwszoklasistów.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, a także drobne upominki od klasy 3.