Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

Monika Słomianna

cyfrowa Od listopada 2021 roku odbywają się w naszej szkole zajęcia z projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020.

W ramach projektu 16 uczniów uczestniczy w podprojekcie – Uczniowskie Laboratoria Informatyczne, którego celem jest wykazanie ścisłego związku informatyki i programowania z wszystkimi dziedzinami życia.

Nasze spotkania odbywają się pod hasłem: Roboty, lego, kodowanie – to zabawa i programowanie!

Podczas zajęć uczniowie wprowadzani są w świat programowania i kodowania oraz zapoznają się
z technologiami i aplikacjami niezbędnymi do tworzenia interaktywnych gier i pomocy dydaktycznych. Na spotkaniach każdy uczeń otrzymuje tablet, na który pobiera różne aplikacje niezbędne do realizacji zadań (np. ScottieGo, kostka Merge Cube, zabawy z klockami Lego, tworzenie kodów QR). Naszym finalnym zadaniem jest stworzenie Escape Room-a o życiu Jana Pawła II. Zaczęliśmy od zbierania informacji biograficznych i stworzenia plakatu. Efekty końcowe pokażemy w maju.