CodeWeek 2022

Monika Słomianna

CODEWEEK 

W dniach od 17-21 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do akcji CodeWeek 2022, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania pod hasłem “Lego i kodowanie czyli zabawy z szyfrowaniem”.

W tym szczególnym tygodniu w ciekawy i interesujący sposób promowaliśmy programowanie, kodowanie i umiejętności cyfrowe.

Tydzień Kodowania rozpoczęliśmy obchodami Święta Patrona naszej szkoły. Uczniowie dobrze się bawili rozwiązując escaperoomao Janie Pawle II w aplikacji genially

Na lekcjach informatyki i zajęciach rozwijających wykorzystywaliśmy Lego EducationSpike budując
i programując wybrane modele i roboty. 

Przez cały tydzień na korytarzu wyłożone były gry, krzyżówki i kodowanki (niektóre samodzielnie zrobione przez uczniów) związane z tabliczką mnożenia.

Uczniowie kodowali na innych zajęciach przedmiotowych rozwiązując zagadki, kodowanki, escaperoomy czy przechodząc kolejne stacje zadaniowe. 

Wielkim wydarzeniem tego tygodnia był “Wieczór w szkole”. Tego wieczoru zabawy zaczęliśmy od balonów i zapisywania na nich słów kojarzących się z tolerancją. Następnie w sali gimnastycznej rozegrano pełne emocji rozgrywki w “Kółko i krzyżyk” Po tych wrażeniach część młodzieży zasiadła do x-boxa i telefonów komórkowych z grami strategicznymi, a pozostali zmierzali się z grami planszowymi. Po pysznej pizzy nadszedł czas na wyczekaną dyskotekę. Uczniowie bawili się przy wybranych przez siebie utworach. Wieczór zakończyliśmy grą zagadkową “Zaklęta wyspa”. Uczniowie podzieleni na 4 grupy biegali po szkole zgodnie ze wskazówkami, które znajdowały się na mapie i rozwiązywali poszczególne zadania. O godzinie 22.00 zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy bezpiecznie wrócili do domów. 

Dziękujemy rodzicom za ciasta, ciasteczka, rogaliki, babeczki i inne słodkości oraz radzie rodziców
za sfinansowanie pysznej pizzy. 

 
scroll back to top