Monika Słomianna

Ach, co to był za dzień... Już od samego rana było widać, że nadszedł 8 marca.

Chłopcy spacerowali po szkole i wręczali swoim koleżankom i Paniom nauczycielkom, Paniom z administracji i z obsługi kwiaty lub słodkie upominki. Jednak ten dzień był niezwykły, ponieważ nie było apelu, przedstawienia czy akademii. O godz. 8.45 wybrani chłopcy złożyli życzenia i wręczyli w imieniu wszystkich Panów każdej Kobiecie małej i dużej drewniany upominek. Przygotowali je z wykorzystaniem sprzętów otrzymanych w ramach Laboratoriów Przyszłości. Następnie wszyscy uczniowie wsiedli do autokaru i pojechaliśmy na wycieczkę. Zwiedziliśmy Bramę Poznania, która opowiada o początkach państwa polskiego i wyspie katedralnej w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem multimediów i światła. Kolejnym punktem wycieczki były trampoliny – Jump Space w Śremie. Uczniowie oprócz skoków na trampolinach korzystali z torów ninja, ścianki wspinaczkowej, ślizgawki, wąskiej kładki i starcia gladiatorów. Dzieci integrowały się podczas gry zespołowej na arenie dodgeball i gry w kosza. Zmęczeni, ale zadowoleni o 16.00 wrócili do domu.