First Lego League – regionalny turniej w Gostyniu

Monika Słomianna

18 marca uczniowie klasy 5 i 7 reprezentowali naszą szkołę w regionalnych eliminacjach międzynarodowego konkursu robotyki.

Naszym zadaniem było zaprojektować, zbudować i zaprogramować robota, który wykona określone zadania konkursowe związane z odnawialnymi źródłami energii. Dodatkowo szukaliśmy innowacyjnego pomysłu dla lokalnej społeczności dotyczący tegorocznego wyzwania czyli energii. Nasi uczniowie poradzili sobie z tymi zadaniami rewelacyjnie. Drużyny oceniane były w czterech kategoriach. Najwięcej emocji dostarczały mecze Robot Game. Udało nam się wykonać wszystkie misje, które zaplanowaliśmy i dotarliśmy do półfinału regionalnych zawodów.
W kategorii na najlepszy projekt innowacyjny zdobyliśmy
3 miejsce. Temat naszej pracy to: „Słońce naszą energią jutra”. Przygotowaliśmy prezentację o panelach fotowoltaicznych, które chcielibyśmy zamontować na budynku szkoły w celu zmniejszenia opłat za prąd. Spotkaliśmy się z ekspertem w tej dziedzinie, który wyjaśnił nam co to są panele i czy opłaca się je instalować. To była ciekawa lekcja
o OZE. Od października do konkursu przygotowywali się: Ada Chuda, Magdalena Duda, Lidia Paizert, Karol Skowroński, Zuzanna Stróżyńska, Patryk Studziński, Klaudiusz Świerzewski, Adrian Wolny, Wiktor Michalak, Oskar Rosiński i Mikołaj Wiatrowski.

Szczegółowy opis zawodów i fotorelacja pod linkiem:

minimini