Wycieczka do zakładów pracy

Przemysław  Czajka

W piątek, 31 m1rca, uczniowie dwóch klas VIII - z Goli i Siemowa uczestniczyli w wycieczce do zakładów pracy znajdujących się na terenie gminy Gostyń,

by odkryć tajniki być może przyszłej swojej pracy zawodowej. Wyjazd odbywał się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Pierwszym zakładem pracy był Santander Bank Polska S.A w Gostyniu, gdzie pracownicy banku opowiedzieli nam jak chronić swoje konto, pieniądze przed oszustami internetowymi oraz przedstawili jak wygląda charakter pracy w banku. Kolejnym miejscem, które odwiedzili uczniowie to Urząd Miejski w Gostyniu mieszczący się na gostyńskim Rynku. Burmistrz Gostynia Pan Jerzy Kulak bardzo serdecznie przywitał uczniów w swoim gabinecie i bardzo interesująco opowiedział o swojej pracy, pracy urzędników oraz opowiedział kilka ciekawostek związanych z Gostyniem. Po zwiedzaniu gostyńskiego Ratusza uczniowie z Goli i Siemowa udali się do Malewa, gdzie zostali oprowadzeni po ogromnej prywatnej firmie "Kaczmarek Malewo", która specjalizuje się w produkcji wszelkiego rodzaju rur. Być może że w niedalekiej przyszłości któryś z obecnych uczniów znajdzie zatrudnienie w jednym ze zwiedzanych w piątek zakładów pracy.