Wycieczka do Poznania

Małgorzata Wichłacz

9 maja uczniowie klasy pierwszej i trzeciej odwiedzili stolicę Wielkopolski.

Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty w Rogalowym Muzeum. Tam poznali legendy związane z Poznaniem oraz etapy przygotowywania rogali świętomarcińskich. Wszyscy doskonale spisali się w roli pomocnika piekarza i otrzymali Certyfikat Rogalowego Czeladnika . Następnie w lekkim deszczu odbyliśmy krótki spacer po poznańskim rynku i pojechaliśmy do Teatru Muzycznego na przedstawienie „Madagaskar”. Spektakl zachwycił wszystkich pięknymi strojami, scenografią i wesołymi piosenkami. Przebój „Wyginam śmiało ciało” śpiewała i tańczyła cała sala. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Kórniku na posiłek w Mc Donaldzie. Mimo, iż nie dopisała pogoda, dopisywały humory. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu i już zaczynamy planować kolejną wycieczkę na następny rok szkolny.