Przemysław Czajka

Dnia 13.02 w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Zakochanych.

Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów zabawę mającą na celu utrwalić podstawowe informacje związane z Walentynkami. Wybrani zostali 3 uczniowie i 3 uczennice, którzy zostali dobrani w pary damsko-męskie i utworzyli 3 drużyny. Ich zadaniem było po wylosowaniu pytania odpowiedzieć na nie. Na uczniów czekały pytania teoretyczne, ale także muzyczne oraz w niektórych pytaniach uczniowie musieli wykazać się znajomością języka angielskiego. Każdy zespół musiał odpowiedzieć na 10 pytań. W zabawie tej nie było wygranych ani przegranych. Wszyscy uczniowie, zarówno Ci, którzy brali udział w konkursie oraz pozostali, którzy dzielnie dopingowali wszystkie zespoły otrzymali z rąk przedstawicieli Samorządu smaczne, duże, walentynkowe lizaki. To nie był koniec. Samorząd Uczniowski przygotował także konkurs muzyczny dla nauczycieli. Nauczyciele, którzy chętnie zgłosili się do tej konkurencji mieli za zadanie po wysłuchaniu kilku taktów piosenek mówiących o miłości odgadnąć ich tytuł oraz wskazać wykonawcę. Na liście konkursowej znalazły się polskie przeboje o miłości oraz kilka zagranicznych hitów m.in. Eltona John'a, Bryana Adamsa czy Celine Dion.  Nauczyciele wykazali się niemałą wiedzą i znakomicie poradzili sobie ze znajomością tych piosenek (hm no może z małą pomocą uczniów, którzy wykorzystali nowoczesne technologie do odgadnięcia utworów muzycznych ;) ). Na wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły także czekały słodkie czekoladki w kształcie serca. Wszyscy uczniowie wraz nauczycielami dobrze się bawili utrwalając sobie wiedzę na temat Walentynek.