„By uczcić Papieża trzeba dobrać słowa,

by prawdziwa była zawsze słów wymowa;

o Jego wielkości i pracy codziennej,

o Jego wysiłku, miłości niezmiennej…”

17 października 2022 roku społeczność naszej szkoły, po raz kolejny, uczciła swojego Wielkiego Patrona Jana Pawła II.

W tym dniu wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w uroczystej Mszy św. odprawionej w kościele parafialnym przez proboszcza parafii Siemowo ks. Marka Kędziorę. Następnie w holu szkoły odbyła się uroczysta akademia. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło złożenie kwiatów i zniczy przed popiersiem Patrona. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, który przygotowali na tę okazję. Po akademii pani dyrektor Małgorzata Stróżyńska ogłosiła wyniki konkursu plastycznego pt. „Jan Paweł II uczy nas prawdy i miłości” a ksiądz proboszcz Marek Kędziora wręczył laureatom ufundowane przez siebie nagrody. Na zakończenie obchodów Dnia Patrona wszyscy zebrani szukali wyjścia z wirtualnego pokoju zagadek – escape roomu pt. „Z liczbami od Wadowic po Watykan” zrealizowanego w ramach projektu ULI.

Po raz kolejny uczniowie udowodnili, że święty Jan Paweł II, mimo iż odszedł, nadal jest wśród nas, żyje w naszych sercach, a jego droga do świętości jest dla nas drogowskazem.