Dzień Patrona

Już po raz czternasty świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły - błogosławionego Jana Pawła II. Święto rozpoczęło się Mszą Świętą, którą celebrował ks. Marek Kędziora - proboszcz siemowskiej parafii.

W uroczystości  uczestniczyła  społeczność szkoły oraz zaproszeni goście: przewodniczący Rady Miejskiej p. Jerzy Woźniakowski, radny powiatu p. Aleksander Dolczewski, sołtys wsi Kosowo p. Andrzej Wiatrowski, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą p. Bernadetą Buchalik, Przyjaciele Szkoły, oraz  państwo Renata i Jarosław Fogtowie, których Kapituła uhonorowała w tym dniu tytułem “Przyjaciel Szkoły”.

Przybyli także rodzice uczniów klasy pierwszej. Po mszy nastąpił przemarsz do budynku szkolnego. Szkoła została oflagowana a przy tablicy Patrona umieściliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Przy wejściu na wystawie wyeksponowano prace laureatów konkursu plastycznego pt. “Jan Paweł II - Papież dialogu”. Cześć oficjalna odbyła się na piętrze przy popiersiu Patrona. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, złożyliśmy hołd Papieżowi. Był to podniosły moment - delegacja uczniów przy dźwiękach trąbki złożyła kwiaty i zapalone znicze przy popiersiu.  Dyrektor szkoły p. Violetta Sokołowska zabrała głos, następnie uhonorowała tytułem “Przyjaciela Szkoły” państwo Fogt.  “Przyjaciele szkoły” odcisnęli dłonie (pomalowane uprzednio białą farbą) na papierowym sercu oraz złożyli własnoręczne podpisy. Serce zostanie umieszczone w Galerii Przyjaciół Szkoły. Podczas tej uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i nagrodzenie laureatów.

W kategorii klas I-III

I miejsce - zajęła Kinga Gembiak uczennica kl. II

II miejsce  - Wiktoria Brylczak - uczennica kl. III

III miejsce - Gabriela Ciesielska- kl. I

Patrycja Picz - kl.II

Zuzanna Ciesielska- kl. II

Nikola Bartosz - kl. III

Kacper Olejniczak- kl. I

Dawid Szymałka -kl. II

W Kategorii klas IV - VI

I miejsce - Sandra Dawidziak z kl. VI

II miejsce - Marta Grzempowska- kl. V

III miejsce - Jagna Nosek - kl. V

Wyróżnienia:

Julia Klupczyńska  uczennica kl. VI

Julia Skorupka - kl.VI

Dominika Malecka - kl. IV

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny  przygotowany na tę okazję przez uczniów kl. VI, V i IV.

Kolejnym punktem dnia było pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych członków braci uczniowskiej. Zanim to jednak nastąpiło, pierwszaki zaprezentowały się wszystkim w krótkiej części artystycznej. Uroczystego pasowania dokonała pani dyrektor oraz wychowawczyni kl. I p. Małgorzata Nowakowska.

Na zakończenie wszyscy goście otrzymali pamiątkowe zdjęcia naszego Patrona oraz biuletyny informacyjne.