VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Monika Słomianna

Młodsi Sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

– pod takim hasłem 29 września 2017 roku odbył się pierwszy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wśród 3883 szkół zgłoszonych do udziału w tej akcji znalazła się też nasza szkoła.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna odbywająca się co roku w ostatni piątek września. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania, uczenia się matematyki oraz zachęcanie
do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

O zbliżającym się święcie przypominała w naszej szkole gazetka, na której widniał plakat.

gazetka

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była na przerwach podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli: Marcelina Kostrzewska, Kornelia Adamajtis, Mikołaj Śliwiński, Zuzanna Budzyń i Zuzanna Ciesielska. Komisje Egzaminacyjne przepytywały rówieśników, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Wybierano los z pięcioma przypadkami mnożenia, jeżeli uczestnik akcji podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł MT EXPERT.

Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i dziękujemy za udział w akcji.