Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

Marlena Skorupka
W piątek 13 października br. najstarsi uczniowie naszej szkoły włączyli się w XII edycję Narodowego Czytania
- akcję społeczną propagującą znajomość literatury polskiej, która odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej od 2012roku. Tegoroczną lekturą jest "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Najpierw uczniowie obejrzeli film, w którym Para Prezydencka przeczytała fragment "Nad Niemnem" oraz zachęcała do wzięcia udziału w tej akcji.
Następnie troje uczniów z klasy VI przedstawiło cytat z  książki opowiadający dzieje Jana i Cecylii- założycieli rodu Bohatyrowiczów.
Na koniec każdy musiał sam poradzić sobie z przeczytaniem opisu puszczy i odpowiedzieć na pytania dotyczące tekstu. Dla najuważniej czytających i słuchających czekały słodkie nagrody i dyplomy, a dla wszystkich uczestników akcji-pamiątkowe zakładki.
Akcja z pewnością spełniła swoje najważniejsze zadanie-dała nam radość ze wspólnego czytania.