Kolejny sukces naszej piłkarskiej reprezentacji!

Przemysław Czajka

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział 18 kwietnia w eliminacjach powiatowych w piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2009).
Mecze rozgrywane były na boisku ORLIK w Gostyniu przy ul. Słowackiego. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym 1x12 min. Prócz naszej drużyny w grupie z nami znalazły się szkoły: SP 1 w Gostyniu, SP 5 w Gostyniu, SP Daleszyn i SP Kunowo. 
Nasza drużyna nie miała sobie równych i zdecydowanie wygrała eliminacje inkasując 10 punktów (3 zwycięstwa i 1 remis).
Oto poszczególne wyniki eliminacji powiatowych:
SP Siemowo - SP 1    4:0
SP Siemowo - SP 5    0:0
SP Siemowo - SP Daleszyn 11:0
SP Siemowo - SP Kunowo 7:0
Zwycięstwo w tym turnieju premiowało naszą reprezentację do udziału w finale powiatowym, który rozgrywany był trzy dni później w Pępowie, gdzie przeciwnikiem w jednym tylko meczu finałowym była reprezentacja tamtejszej placówki. 
Szkoła w Siemowie ponownie stanęła na wysokości zadania i pokonała zdecydowanie swoich rówieśników z Pępowa wynikiem 11:4 (do przerwy 8:0), awansując tym samym do finału rejonowego, który odbył się w środę 26 kwietnia.
Miejscem rozgrywania finału rejonowego było boisko ORLIK na Zaborowie (Leszno). Do rywalizacji stanęło 6 najlepszych drużyn ze wszystkich powiatów rejonu leszczyńskiego, które zostały podzielone na 2 grupy. Wszystkie mecze rozgrywane były 1x18 minut. Nasza drużyna w wyniku losowania znalazła się w grupie ze szkołą w Sarnowie i Lipnie.
Obydwa mecze grupowe zakończyły się naszym zdecydowanym zwycięstwem co dało nam awans do półfinałów: 
SP Siemowo SP Sarnowa 7:1 (bramki: Budzyń Filip x4, Michalak Wiktor x2, Kaźmierczak Hubert)
SP Siemowo - SP Lipno 3:0 (bramki: Budzyń Filip, Kaźmierczak Hubert, samobójcza)
W półfinale nasza szkoła zmierzyła się z mocną drużyną ze szkoły w Racocie i po zaciętym meczu wygraliśmy 2:0 po dwóch bramkach Filipa Budzynia. 
W finale niestety nasza reprezentacja musiała uznać wyższość SP7 w Lesznie (klasa sportowa o profilu piłkarskim) i uległa aż 0:7 i zajęła ostatecznie II miejsce. 
Wszystkim zawodnikom biorącym udział w całym cyklu turnieju począwszy od eliminacji powiatowych a kończywszy na finale rejonowym należą się ogromne słowa uznania.
Po raz kolejny pokazaliśmy, że zawodnicy - uczniowie małej wiejskiej szkoły potrafią wspaniale grać w piłkę i osiągać wysokie wyniki oraz odnosić sukcesy nie tylko w powiecie gostyńskim (co stało się już regułą) ale i w rejonie leszczyńskim. 
WIELKIE BRAWA !
Naszą drużynę reprezentowali:
Budzyń Filip, Kaźmierczak Hubert, Kaźmierczak Oskar, Michalak Kacper, Skorupka Paweł, Michalak Wiktor, Rosiński Oskar, Wiatrowski Mikołaj 
scroll back to top